MYCETOX M'

preparat na grzyba na ścianie
Izoplast ADW
Szukaj
  1. pl
  2. en
Beton Plast Profi
Bioforest
Blackplast R
Czyścioch
Dysperbent
Ekosol Carbo
Ekosol Carbo Piece
Emulpar
Fitoplaster
Ice Melter Mike
Izoplast 1-KW
Izoplast 2K-W
Izoplast B
Izoplast B Modyfikowany
Izoplast Barwiony
Izoplast B-W
Izoplast E
Izoplast FH Special
Izoplast Hydrolastic
Izoplast K
Izoplast KL
Izoplast MD
Izoplast MD PRO
Izoplast Mega-Tex klej
Izoplast Mega-Tex szpachla
Izoplast MS
Izoplast E Nano Power
Izoplast R
Izoplast R-W
Izoplast Separbeton
Izoplast Silver
Izoplast W-KL
Mega-Tex r
Mycetox Extra
Mycetox Extra Fog
Mycetox M
Mycetox S
Nordstone R
Nordwood
Provilep
Pyłobloker
Rzepakolep
Tickend
Uniepal-Drew Aqua 1-K
Uniepal-Drew Aqua Kolor
Uniepal-Drew Special FR
Zwilkop

MENU

Dotacja Unijna
Fetorex - Biały Płaszcz - Emulpar - Kretogrom - Fitoplaster

Poradniki  >  Grzyb na ścianie

                       Powtarzające się intensywne opady prowadzące do lokalnych podtopień w miesiącach wiosenno-letnich są wynikiem postępujących zmian klimatycznych, które przejawiają się zmianą struktury opadów tzn. wydłużeniem okresów bezopadowych i występowaniem nagłych i bardzo intensywnych opadów. Również proces urbanizacji i zmniejszanie terenów biologicznie czynnych, gdzie woda mogłaby swobodnie wsiąkać w glebę zamiast spływać ulicami lub kanalizacją deszczową, potęguje zjawisko powodzi miejskich. 

 

 

                      Należy zdać sobie sprawę, iż żadna ściana nie jest zabezpieczona przeciwko wodzie. Gromadzi się ona w każdej konstrukcji ściennej. Normalnie nie stanowi to problemu, ale gdy ściany przez dłuższy czas nie wysychają, jest odpowiednia temperatura i pożywka, tworzą się idealne warunki do rozwoju pleśni. W przypadku pleśni odpowiednią pożywką są związki organiczne występujące w powłokach malarskich, klejach czy też tapetach a nawet kurz. Tak powstające, grzyby pleśniowe wywołują biodegradację materiałów budowlanych, obniżają estetykę, niszczą przechowywane materiały i są groźbą dla zdrowia ludzi i zwierząt. Z tego względu pomieszczenia zaatakowane grzybem stanowią stałe zagrożenie dla przebywających tam ludzi. Mogą być przyczyną alergii, astmy, reumatyzmu, niedotlenienia mózgu. Większość z nich wydziela substancje toksyczne i rakotwórcze. Długotrwała intoksykacja organizmu w skrajnych okolicznościach może być śmiertelna, zwłaszcza w przypadku osób o zmniejszonej odporności lub po przebytych ciężkich chorobach.

 

 

W konsekwencji mamy przyjemność przedstawić Państwu nasz produkt MYCETOS M’, który skutecznie zwalcza pleśń i grzyby na powierzchniach pokrytych farbami i tapetami. Może być stosowany do czyszczenia pokryć dachowych (np. dachówki ceramiczne), czyszczenia nagrobków, kamieni naturalnych. Zaleca się dodatek Mycetoxu M’ do farb malarskich w celu zabezpieczenia ścian przed atakiem grzybów. Preparat może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych i przemysłowych, przeznaczonych na stały pobyt ludzi. Efekt biobójczy uzyskiwany jest bezpośrednio po zastosowaniu środka i nasączeniu muru w ilości co najmniej 0,15 l/m2. Im więcej zagrzybiony mur wchłonie preparatu, tym wniknie on głębiej i skuteczniej zniszczy w przekroju całego muru zarodniki grzybów pleśniowych. Niszczy bezpowrotnie grzyby, pleśń w murach i na tynkach. Zalecany do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Niezastąpiony przy myciu nagrobków (marmur, lastriko itp.). Produkt jest bardzo łatwy w stosowaniu- wystarczy nanieść preparat za pomocą szczoty, pędzla bezpośrednio na ścianę. Po zakończeniu prac, należy przewietrzyć pomieszczenia, do zaniku specyficznego zapachu. Po tym czasie nadają się one do użytkowania.

 

 

 

Producent posiada pozwolenie na obrót produktem biobójczym nr 4603/11 wydanym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

PPH ADW Sp. z o.o. uzyskało subwencję finansową w ramach rządowego programu

"Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm" udzieloną przez PFR S.A.

Facebook
Youtube
Izoplast
Izoplast
Izoplast
Izoplast
Izoplast ADW